نحوه راه اندازی خبرنامه feedburner گوگل

بهترین راه بروز نگاه داشتن خوانندگان و بازدیدکنندگان وب سایت و بازگرداندن آنها به وب سایت استفاده از خبرنامه است. همچنین یکی از نکات کلیدی بهینه سازی وب سایت (SEO) استفاده از این ابزار است.

آیا دوست دارید هر روز به بازدیدکنندگان وب سایت خود خبرنامه ارسال کنید؟ خوب، راه های مختلف برای انجام این کار وجود دارد. شما میتوانید از ایمیل وب سایت خود استفاده کنید یا با پرداخت هزینه به شرکت هایی که در زمینه ارسال ایمیل فعالیت میکنند، ارسال های خود را انجام دهید.

اگر از روش اول که همان ارسال از طریق ایمیل وب سایت ( ایمیل های اختصاصی وب سایت )  استفاده کنید، هنگامی که لیست ارسالی شما زیاد شود، آدرس ایمیل شما توسط فیلتر کننده های اسپم مسدود شده و یا ایمیل های شما به پوشه اسپم یا جانک بازدیدکننده گان ارسال می گردد و هدف شما از ارسال ایمیل برآورده نمی شود. اگر هم از شرکت های حرفه ای بخواهید کمک بگیرید هزینه زیادی را می بایست صرف این کار کنید. البته این شرکت ها معمولا در ابتدا برای فعالیت های کم، سرویس های رایگانی را ارائه می دهند ولی پس از مدتی که فعالیت شما توسعه پیدا کرد و وابسته به آنها شدید، هزینه های سنگینی را متقبل خواهید شد.

من راه سومی را پیشنهاد میکنم که ممکن است برای شما خوشایند باشد. چون کاملا رایگان بوده و به راحتی در سایت ساز تنظیم میگردد. شما میتوانید از سرویس FeedBurner  گوگل برای ارسال خبرنامه های خود استفاده کنید.

مانند هر چیز دیگری FeedBurner نیز مزایا و معایبی دارد. معایب FeedBurner آنقدر بزرگ نیست که از این سرویس چشم پوشی کنیم. بهتر است در ابتدا بدانیم FeedBurner چیست؟ و چه مزایا و معایبی دارد؟.

FeedBurner مدیریت انتشار مطالب وب سایت را بعهده دارد. شما میتوانید فید (خوراک : اصطلاحا به لیست کل مطالب که دارای ساختار مشخصی است گفته می شود) مطالب وب سایت خود را به FeedBurner معرفی کنید و با استفاده از ماژول اخبار، مطلب یا خبر جدیدی به سایت اضافه میکنید و FeedBurner اخبار را بررسی میکند و متوجه میشود مطلب جدیدی اضافه شده و عنوان این مطلب بهمراه خلاصه آن را به کسانی که عضو خبرنامه شده اند ارسال میکند و آنها را مشتاق میکند تا با کلیک بر روی ادامه مطلب به سایت شما آمده و متن کامل مطلب را مطالعه کنند.

مزایای FeedBurner  :

  • سرویسی کاملا رایگان است.
  • میتوانید بصورت مستقیم سایت خود را معرفی کنید، چونکه در آدرس و عنوان ایمیل ارسالی نام و مشخصات وب سایت شما درج شده است.
  • FeedBurner سرویس گوگل است و بهمین خاطر نگران اسپم شدن ایمیل ها نباشید و مطمئنا به اینباکس مخاطبین ارسال میگردد.

معایب FeedBurner  :

  • محدودیت های سفارشی کردن که در نتیجه نمیتوانید ظاهر خیلی پیشرفته ای برای خبرنامه خود درست کنید.
  • آمار خیلی پیشرفته ای نمیتوانید از ارسال خود داشته باشید.
  • شما میتوانید خبرنامه های ساده را هر زمان که دوست داشتید ارسال کنید. ولی ابزار پاسخوگوی خودکار مناسبی وجود ندارد.

در کل نیاز نیست خبرنامه خیلی پیچیده باشد، هیمن قدر که کاربران مطلع شوند مطالب جدیدی در سایت قرار گرفته و آنها را به وب سایت هدایت کنیم برای اکثر ما کفایت میکند و وب سایت های بزرگ که حتی بیش از ۱۰,۰۰۰ بازدید روزانه دارند نیز از این ابزار استفاده میکنند. پس بهتر است به سراغ راه اندازی خبرنامه برای وب سایت خود با استفاده از FeedBurner  برویم.

تنظیم  و راه اندازی FeedBurner

 راه اندازی FeedBurner در ۴ مرحله ساده خلاصه می شود :

۱٫ عضویت در گوگل : در ابتدا می بایست شما عضو کاربران گوگل شوید. با عضویت در گوگل از تمامی سرویس های آن که شامل Google+, Gmail, WebMaster, Analytics و FeedBurner و کلی سرویس رایگان دیگر است می توانید استفاده کنید. پس اگر قبلا عضو گوگل نبودید همین حالا اقدام کنید. لینک عضویت در گوگل :

۲٫ ثبت درFeedBurner  : پس از عضویت در گوگل می بایست در FeedBurner ثبت شوید. توجه کنید شما باید آدرس فید مطالب خود را ثبت کنید نه آدرس وب سایت. لینک ثبت فید در FeedBurner :

آدرس فید شما در سایت ساز :
http://www.mywebsite.com/modules/news/feed.ashx
توجه داشته باشید که در لینک بالا می بایست mywebsite.com را با نام وب سایت خود عوض کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *