سئو و پیچیدگی های بهینه سازی وب سایت

سئو ( بهینه سازی وب سایت) پیچیدگی خاصی ندارد، بر خلاف نظر برخی از شرکتهایی که به طراحی سایت می پردازند سئو امر پیچیده ای نیست.

 

شاید به عقیده اکثر این شرکت ها باید کار فوق العاده ای انجام شود تا اینکه وب سایتی بتواند از سئو نتیجه ی دلخواه را کسب کند.

اما بهینه سازی وب سایت روال ساده ای دارد که در زیر به توضیح برخی از این روالها می پردازیم.

  • ایجاد و ساخت لینکهای داخلی در سایت و برقراری ارتباطی منطقی بین صفحات وب سایت (تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی از طریق ابزارهای آنالیز کلمات) تاثیر بالایی سئو ی سایت دارد
  • برای تقویت سئو از متا (meta) ، کلمات کلیدی و توضیحات صفحه در تمامی صفحات سایت و از همه مهمتر عنوان (تایتل ) صفحات و اطمینان از مرتبط بودن آن با موضوع صفحه اطمینان حاصل کنید.
  • نکته کلیدی دیگر در بهینه سازی سایت، ایجاد نقشه ی سایت (sitemap )به صورت Xml و قرار دادن آن در ریشه سایت است.
  • استفاده از تکنیک نام گذاری برای تمامی عناصر وب سایت از قبیل نام فایل ها و عکس ها که در طراحی بکار می روند.

نکته های که در بالا ذکر شد اصلی ترین مواردی است که در بهینه سازی وب سایت باید رعایت گردد، اصول سئو به همین سادگی است.

اما در علم سئو هر روزه نکات تازه ای ذکر می شود، و در کنار این موارد پایه ای نیز باید به برخی از جنبه های مهم دیگر بهینه سازی وب توجه کرد. اگر می خواهید اطلاعات دقیقی از نکات حیاتی در سئو داشته باشید و یا حتی اگر گروهی را مسئول رسیدگی به سئوی سایتتان کرده اید به مواردی که در ذیل اشاره کرده ایم توجه کنید:

  • برای سئو و بهینه سازی سایت خود هدف تعیین کنید و افراد تیم خود را ملزم کنید تا اهدافتان را پیگیری کنند، کار کردن روی بهینه سازی سایت شما عملا کار کردن بر روی تجارت شماست.
  • اگر تا کنون به پیوندهای سایتتان اهمیت زیادی نداده اید از امروز به دنبال گرفتن پیوند از وب سایتهای معتبر باشید و از این راه بازاریابی بهتر ی کرده و همچنین مخاطبان بیشتری برای وب سایت خود جذب کنید.
  • از ایجاد لیست مخاطبان خود غافل نشوید چراکه همانگونه که در مقاله ای به صورت جداگانه با موضوع “ایجاد لیستهای مخاطبین یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی “پرداخته ایم این کار در امر سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
  • با ایجاد صفحه اشتراک و عضویت برای کاربران می توانید به انتشار صفحات وب سایت با بکار گیری کلمات کلیدی مرتبط در اینترنت بپردازید.
  • هیچگاه لینک و یا محتوای وب سایتتان را به حال خود رها نکنید و به بررسی مداوم آنها بپردازید.
  • پروسه تهیه محتوای مناسب و همچنین ایجاد بک لینک در سایت های معتبر را باید با گزارش گیری دقیق و همچنین آنالیز آنها در حدود ۴- ۵ ماه با همان هدف گذاری دقیق انجام پذیر خواهد بود.

تمامی نکات بهینه سازی وب در موتورهای جستجو که در بالا ذکر شده تا اندازه ای می تواند کمک شما بیاید. اگر می خواهید وب سایت شما از نظر چگونگی رعایت اصول سئو مورد بررسی قرار گیرد می توانید وب سایتتان را به یکی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات سئو ارائه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *