الگوریتم Freshness گوگل

با تغییرات مداوم در دنیای جستجو شاید بهینه سازی و سئوی سایت بر اساس الگوریتمهای جدید خسته کننده و طاقت فرسا به نظر برسد اما باید در نظر داشت استفاده از بهترین تکنولوژی ها برای طراحی سایت مهم است اما آپدیت بودن برای افزایش ترافیک سایت حیاتی تر است.

بروز رسانی الگورتیم موضوع جدید نیست و تاکنون الگوریتم های جدید بسیاری توسط شرکت گوگل ارائه شده است، اما الگوریتم Freshness گوگل توانسته ۳۵ درصد از جستجوهای اینترنتی را تحت تأثیر قرار دهد به همین خاطر حائز اهمیت است.

هدف از الگوریتم Freshness گوگل نمایش جدیدترین مطالب در رتبه های بالای موتورهای جستجو است با این حال خود شرکت گوگل می داند که برای هر جستجویی از این الگوریتم استفاده نکند.

برای مثال دستور پخت کیک شکلاتی که ۱۰ سال پیش منتشر شده بود هنوز به عنوان یکی لینکها اول نتایج جستجو قرار دارد. زیرا این دستور آشپزی با بیش از ۵۰۰۰ نظر و ۱۰۰۰ ذخیره مشخص است که یکی از پرطرفدارترین مطالب است و گوگل می داند این همان چیزی است که کاربران به دنبال آن هستند.

با این حال اگر شما به دنبال یک خبر یا رویدادی باشید، گوگل جدیدترین مطالب را برای شما نمایش می دهد؛ و معمولاً لینکهای اول دارای تاریخ می باشند تا این اطمینان را به کاربران بدهد که این مطالب جدید هستند.

 

حال چگونه می توان از الگوریتم Freshness گوگل جهت بهبود سئوی سایت استفاده نمود؟

تغییرات جدید گوگل فرصت بسیاری خوبی برای صاحبان وب سایتهاست که با استفاده از محتواهای به روز شده و جذاب بتوانند در رتبه های اول گوگل قرار گیرند. بهترین راه برای اینکه به سئوی سایتتان کمک کنید اینست که لینک وبلاگ خود را در سایت قرار دهید و در آن جدیدترین مطالب را منتشر نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *